KAISER Video- & TV-Produktion

KAISER Video- & TV-Produktion продукција на музичко видео Театарска видео продукција документарист


Почетна страница Нашите услуги Цените Референци (избор) Лице за контакт

KAISER Video- & TV-Produktion - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
за објавување на ТВ, веб, BluRay, ДВДМал буџет наспроти високи барања?

Овие две работи обично не одат заедно. KAISER Video- & TV-Produktion е исклучок од правилото. Користиме модерни, најнова генерација камери од ист тип со големи сензори за слика од 1 инчи. Одличен квалитет на сликата е обезбеден дури и при тешки услови на осветлување. Камерите може да се контролираат од далечина преку употреба на програмабилни навали на моторот, со што се минимизираат трошоците за персонал, што доведува до заштеда на трошоци.


Меѓу другото, ги нудиме следните услуги

Снимање видео со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

KAISER Video- & TV-Produktion е вашиот партнер кога станува збор за снимање со повеќе камери и видео продукција. Се потпираме на висококвалитетни камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Видео материјалот се сече на компјутери со високи перформанси. KAISER Video- & TV-Produktion нуди можност за производство на видеа и во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео снимање на концерти, театарски претстави и читања ...

Кога станува збор за снимање видео театарски претстави, концерти, читања итн., природно го користиме методот со повеќе камери. Ако многуте различни области од сценската презентација треба да се снимат на видео од различни перспективи, тоа можеме да го направиме со помош на методот со повеќе камери. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Од централна точка, камерманот има сè на повидок и може да ги усогласи камерите на различни начини. На овој начин, 5 или повеќе камери може да бидат контролирани од само едно лице. Цел настан може целосно да биде снимен од само едно лице.
ТВ и видео извештаи за радио и интернет стриминг

Работејќи како видеоновинар долги години, успеав да стекнам релевантно искуство во оваа област. Во текот на годините беа направени стотици видео-прилози и ТВ прилози. Истражуваните теми како и локациите беа многу различни и разновидни. Тие вклучуваат ударни вести и информации, културни и спортски настани, натпревари, социјални настани и многу повеќе. Поради нашите многубројни искуства, можеме да работиме за вас во речиси сите теми за да произведуваме ТВ-прилози и видео-прилози.
Видео снимање на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. Две камери понекогаш се доволни ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата при интервјуа со само едно лице. Секогаш се неопходни повеќе од две камери кога станува збор за интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Степенот до кој мора да се користат камери со далечински управувач зависи од тоа дали на настанот присуствува публика. Ако треба да се снимаат рунди разговори без публика, можеби нема да биде потребно навалување на моторот. Ова го намалува техничкиот напор.
Видео монтажа, прилагодување на видео, аудио монтажа

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е секако само половина од битката. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. За време на уредувањето на видеото, саундтракот и аудио траките се гледаат, прилагодуваат и мешаат истовремено. Дополнителен текст, слика и видео материјал, како и замаглувања се исто така дизајнирани и интегрирани за време на уредувањето на видеото. Доколку сакате да се интегрира видео материјал од вас или од други извори, добредојдени сте да го поднесете ова. Аудио записите од концертните снимки исто така може да се ремиксираат и ремастерираат.
Производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини

KAISER Video- & TV-Produktion е и ваш партнер за ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали количини. ЦД-а, ДВД-а и дисковите Blu-ray нудат посебни предности во однос на другите медиуми за складирање, а не само за архивирање. Хард дисковите, USB-стиковите и мемориските картички не траат вечно. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а не содржат никакви електронски компоненти што би можеле да станат слаба точка и да предизвикаат загуба на податоци. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а за музика и видео затоа се првиот избор како сувенир, како подарок или за продажба.

Резултати и исходи во врска со видео продукцијата
Анет Бауман во видео интервју: Како гостилницата „Зум Дорфкруг“ се справува со ограничувањата на короната и какви надежи има за иднината, како и нејзината врска со Цајцер Мајкл.

Анет Бауман во разговор: Како гостилницата „Зум ...»
Ние не сме лабораториски стаорци - едно мислење - гласот на граѓаните на Бургенландкрајс

Ние не сме лабораториски стаорци - поднесок до ... »
Џулијан Ленсен во разговор за предизвиците и искуствата од изведувањето на возот за јаглен во Цајц.

Џулијан Ленсен во видео интервју зборува за ... »
Интервју со организаторите на парадата на бајките во Бад Бибра: поглед зад сцената

Магични впечатоци: Поглед наназад на најголемата ... »
15-та трка со гумени патки Цајц на Мулграбен во Цајц за деца од основни училишта и градинки, ТВ-извештај од Аника Сондерхоф, интервју со Стафан Пошел (господар на гумените патки на Цајц)

Аника Сондерхоф погледнува зад сцената на 15-та трка ... »
Млада мајка од Наумбург - поднесок од областа Бургенланд

Млада мајка од Наумбург - Поднесокот со размислувања ... »
Кратката ТВ репортажа прикажува дел од импресивните експонати од специјалната изложба „Династиски грмотевици“ во музејот во замокот Ној-Аугустусбург во Вајсенфелс, придружена со интервју со директорот на музејот, Аико Вулф.

Специјалната изложба „Династиски ...»
30 години Џодан Камае Цајц: Како продолжуваме да се бориме и покрај Корона и фрагментите Во ова интервју, Силвио Клавон зборува за тоа како заедницата за боречки вештини Џодан Камае Цајц останува активна и покрај предизвиците што ги носи пандемијата на корона и фрагментите што произлегуваат од тоа. Тој исто така објаснува како тимот се префрлил на онлајн видео-тренинг и изгледите за иднината на клубот.

Изглед на иднината на заедницата за боречки ... »KAISER Video- & TV-Produktion на вашиот јазик
қазақ / kazakh / казахская
bosanski / bosnian / bosnisk
한국인 / korean / koreli
gaeilge / irish / אִירִית
azərbaycan / azerbaijani / azerbajdžanski
lëtzebuergesch / luxembourgish / luxemburgs
hrvatski / croatian / kroatisk
עִברִית / hebrew / եբրայերեն
українська / ukrainian / ucraniano
ქართული / georgian / گرجی
nederlands / dutch / հոլանդերեն
বাংলা / bengali / Бенгал
basa jawa / javanese / Ιάβας
latviski / latvian / 拉脱维亚语
deutsch / german / saksa keel
suomalainen / finnish / фински
عربي / arabic / arabisch
македонски / macedonian / makedonia
shqiptare / albanian / Албанац
română / romanian / tiếng rumani
dansk / danish / danez
svenska / swedish / швед
français / french / francúzsky
magyar / hungarian / ουγγρικός
norsk / norwegian / 노르웨이 인
español / spanish / шпански
english / anglais / anglais
Русский / russian / Ρωσική
Монгол / mongolian / mongol
čeština / czech / tsjechisch
հայերեն / armenian / أرميني
tiếng việt / vietnamese / vietnamiečių
slovenščina / slovenian / esloveno
türk / turkish / турк
हिन्दी / hindi / hindi
polski / polish / poľský
Српски / serbian / Серб
فارسی فارسی / persian farsia / farsia persiana
bugarski / bulgarian / bolqar
português / portuguese / portuqal
suid afrikaans / south african / sør-afrikansk
malti / maltese / maltese
italiano / italian / ιταλικός
eesti keel / estonian / estonio
中国人 / chinese / κινέζικα
lietuvių / lithuanian / litvanyaca
bahasa indonesia / indonesian / indonéz
Ελληνικά / greek / грек
slovenský / slovak / sllovake
íslenskur / icelandic / islandski
беларускі / belarusian / बेलारूसी
日本 / japanese / japoneze


تحديث Zhiming Kouame - 2024.05.29 - 22:46:41