KAISER Video- & TV-Produktion

KAISER Video- & TV-Produktion drejtor kreativ pilot i dronit redaktimi i videos


Faqja e pare Gama e shërbimeve Kërkesë për kuotim Projektet e mëparshme Na kontaktoni

KAISER Video- & TV-Produktion - mënyra më ekonomike dhe megjithatë profesionale e regjistrimit të koncerteve, shfaqjeve teatrore, ngjarjeve, diskutimeve...
... për t'i publikuar ato në TV, ueb, në BluRay, DVD.Kërkesa të larta por vetëm një buxhet i vogël?

Shumicën e kohës ju duhet të vendosni midis këtyre opsioneve. KAISER Video- & TV-Produktion është përjashtim nga rregulli. Kamerat që përdorim janë modele moderne, të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia e shkëlqyer e imazhit është e garantuar edhe në kushte të vështira ndriçimi. Kamerat mund të përdoren nga distanca duke përdorur pjerrësi të programueshme të motorit, gjë që minimizon shpenzimet e personelit dhe redukton kostot.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Regjistrim video me kamera të shumta (prodhim video me shumë kamera)

KAISER Video- & TV-Produktion është partneri juaj kur bëhet fjalë për regjistrimet me shumë kamera dhe prodhimin e videove. Përdoren disa kamera të të njëjtit lloj. Kur bëhet fjalë për cilësinë e imazhit, KAISER Video- & TV-Produktion nuk bën kompromise. Regjistrimi është të paktën në 4K/UHD. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. KAISER Video- & TV-Produktion tashmë ofron mundësinë për të prodhuar video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Prodhimi video i shfaqjeve teatrale, koncerteve, leximeve dhe më shumë

Në video incizimin e shfaqjeve teatrore, koncerteve, leximeve etj., sigurisht që përdoren disa kamera. Nëse shumë fusha të performancës skenike do të regjistrohen në video nga këndvështrime të ndryshme, ne përdorim metodën me shumë kamera për ta bërë këtë. Ne përdorim kamera me telekomandë. Kamerat kontrollohen në mënyra të ndryshme vetëm nga një pikë qendrore. Kjo redukton fuqinë punëtore dhe kostot, sepse një person i vetëm mund të kontrollojë shumë kamera.
Video raporte për TV, transmetim dhe internet

Falë aktivitetit shumëvjeçar, ne mund të shfrytëzojmë edhe një përvojë të pasur në këtë fushë. Kjo rezultoi në disa qindra raporte televizive dhe raporte video. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Këto përfshinin informacione dhe lajme aktuale, ngjarje sociale, ngjarje kulturore, gara sportive, futboll, hendboll dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Video incizim i intervistave, tryezave të rrumbullakëta, ngjarjeve të diskutimit, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Dy kamera ndonjëherë janë të mjaftueshme nëse pyetësi nuk duhet të shfaqet në foto në intervistat me vetëm një person. Sigurisht, ne mbështetemi në metodën me shumë kamera për aq sa është një situatë interviste dhe bisede me disa njerëz. Deri në çfarë mase është e nevojshme të jeni në gjendje të kontrolloni nga distanca kamerat varet nëse është një ngjarje me audiencë. Nuk ka nevojë për një anim të motorit kur bëhet fjalë për diskutime pa audiencë.
Redaktimi i videos, prerja e videos, redaktimi audio

Sigurisht, regjistrimi i ngjarjeve, koncerteve, shfaqjeve teatrore, bisedave etj. në video është vetëm gjysma e betejës. Hapi tjetër pas regjistrimit të videos është prerja e videos ose redaktimi i videos. Një pjesë e rëndësishme e redaktimit të materialit video është rregullimi dhe përzierja e kolonave zanore ose pjesëve audio. Një prodhim i plotë video përfshin krijimin dhe integrimin e logove, blurbimeve dhe, nëse është e nevojshme, imazhit shtesë, tekstit dhe materialit video. Ju gjithashtu mund të dërgoni imazhe, tekst, video dhe materiale ekzistuese. Nëse, për shembull, pjesët audio të një regjistrimi koncerti duhet të zotërohen, ne mund ta bëjmë këtë ose ju mund ta furnizoni atë si skedar.
Seri të vogla CD, DVD dhe disqe Blu-ray

Gama jonë e shërbimeve përfshin gjithashtu prodhimin e CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray në seri të vogla. Në kontrast me mediat e tjera të ruajtjes, CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray kanë avantazhe të pakrahasueshme. Siguria e të dhënave në disqet USB, kartat e memories dhe hard disqet nuk është e garantuar përgjithmonë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të nuk përmbajnë asnjë komponent elektronik që mund të bëhet një pikë e dobët dhe të shkaktojë humbje të të dhënave. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë të shkëlqyera për shitjen, dhurimin dhe arkivimin e muzikës, videove ose skedarëve.

Nga referencat tona
Arti i dialogut: Si të trajtoni mosmarrëveshjet.

Sfidat ndërpersonale: ballafaqimi me opinione të ... »
Atletët dhe klubet si klubi i kanoe-s, komuniteti i arteve marciale Ju-Jutsu Jodan Kamae dhe klubi i hipur dhe ngarje Zeitz-Bergisdorf u nderuan mbrëmjen e djeshme në një ceremoni në bashkinë e Zeitz dhe u futën në librin e artë të qytetit.

Dje, atletët e suksesshëm u nderuan në bashkinë e Zeitz dhe u futën ... »
Politika dhe biznesi në pritjen e Vitit të Ri të distriktit Burgenland: Administratori i distriktit Götz Ulrich priti, ndër të tjera, ish-ministrin e jashtëm Siegmar Gabriel dhe vlerësoi Sieghard Burggraf si sipërmarrësin e vitit.

Emrat e mëdhenj në pritjen e 17-të të Vitit të Ri të ... »
Raport historik mbi historinë e Braunsbedra dhe rëndësinë e portit në Geiseltalsee për zhvillimin e qytetit, me intervista me banorët dhe njerëzit e biznesit lokal, si dhe një bisedë me kryebashkiakun Steffen Schmitz.

Portreti i Braunsbedra dhe rrethinat e saj, me fokus në natyrën dhe Geiseltalsee, si dhe ... »
Unë u hodha nga pista - Një banor i rrethit Burgenland

U hodha nga pista - Intervistë me një qytetar nga rrethi ... »
Demokracia e gjallë: Dana Burkhardt dhe Gabriele Naundorf për këshillin e qytetit Merseburg dhe këshillin e rrethit të Saalekreis!

Ndalimi i emigracionit? Dana Burkhardt dhe Gabriele Naundorf mbështeten në ... »
Ndërtuesi i oxhakut - zëri i qytetarëve të rrethit Burgenland

Ndërtuesi i oxhakut - Një banor i rrethit ... »
Një sistem tuneli nën qytet: Andreas Wilke në bisedë rreth historisë dhe zbulimit të Zeitz nëntokësor

Subterranean Zeitz: Andreas Wilke në një intervistë video në lidhje me ... »KAISER Video- & TV-Produktion Rreth botës
日本 · japanese · język japoński
íslenskur · icelandic · icelandic
한국인 · korean · koreaans
عربي · arabic · arabisch
tiếng việt · vietnamese · vjetnamietis
română · romanian · румын
беларускі · belarusian · bielorruso
latviski · latvian · letonca
suid afrikaans · south african · Оңтүстік Африка
nederlands · dutch · هولندي
lietuvių · lithuanian · lituano
english · anglais · englanti
中国人 · chinese · kineski
Русский · russian · russo
Ελληνικά · greek · greco
čeština · czech · चेक
magyar · hungarian · ungerska
עִברִית · hebrew · Εβραϊκά
slovenský · slovak · slovakisk
eesti keel · estonian · estonski
bahasa indonesia · indonesian · indoneziečių
فارسی فارسی · persian farsia · farsia persjan
dansk · danish · danščina
slovenščina · slovenian · սլովեներեն
bugarski · bulgarian · بلغاری
italiano · italian · italština
hrvatski · croatian · hrvatski
українська · ukrainian · украінскі
türk · turkish · tyrkisk
polski · polish · لهستانی
svenska · swedish · svedese
ქართული · georgian · georgies
shqiptare · albanian · albanisch
basa jawa · javanese · الجاوية
português · portuguese · პორტუგალიური
azərbaycan · azerbaijani · azerbajxhani
gaeilge · irish · ірландський
हिन्दी · hindi · tiếng hindi
македонски · macedonian · makedonialainen
lëtzebuergesch · luxembourgish · luxemburgsk
қазақ · kazakh · قزاقی
español · spanish · Іспанская
Монгол · mongolian · mongol
malti · maltese · maltneska
Српски · serbian · serbe
bosanski · bosnian · boşnakça
suomalainen · finnish · finn
norsk · norwegian · Норвежский
français · french · فرنسي
հայերեն · armenian · armenialainen
বাংলা · bengali · bengalski
deutsch · german · němec


Läbivaatamine Xiaoying Gu - 2024.05.29 - 22:22:45